Fundacja Rozwoju Kadr Poligraficznych

Aktualności

 

INFORMACJA O CZASOWYM ZAWIESZENIU DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI

Z żalem informujemy, że w obliczu trwającej pandemii władze Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych zdecydowały się czasowo (od lipca 2020 r.) zawiesić jej działalność. Decyzja ta była podyktowana trwającymi ograniczeniami w życiu gospodarczym, uniemożliwiającymi realizację wielu podstawowych zadań statutowych (spotkania z przedstawicielami szkół, szkolenia, organizacja imprez targowo-konferencyjnych).

Pomimo oficjalnego zawieszenia działalności przedstawiciele Fundacji nadal aktywnie zamierzają wspierać wszelkie inicjatywy ukierunkowane na rozwój rodzimej branży poligraficznej, szczególnie w zakresie dalszej reformy szkolnictwa zawodowego i nieustannego podnoszenia kwalifikacji kadry nauczycielskiej i uczniowskiej.

Dziękujemy jednocześnie serdecznie wszystkim Fundatorom, Darczyńcom, Sympatykom i Ludziom Dobrej Woli, którym przez ponad 20 lat istnienia Fundacji bliskie były aspekty doskonalenia Braci Drukarskiej, poszerzanie jej wiedzy i kwalifikacji oraz promocja branży poligraficznej jako ważnego sektora naszej gospodarki.

Mamy nadzieję, że już z początkiem 2021 roku będziemy mogli powrócić z nowymi siłami i ciekawymi przedsięwzięciami.

Władze Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych

 

 

--------------------------------------

 

W tej rubryce przedstawiamy różne inicjatywy organizowane przez samą Fundację, promujemy imprezy branżowe, jak również ciekawe wydarzenia z życia wspieranych przez Fundację szkół i uczelni poligraficznych.

 

  •  Serdecznie zapraszamy uczniów i studentów szkół poligraficznych do odwiedzenia 12. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, organizowanych w warszawskim Expo XXI. Podczas targów już po raz 9. uruchomiona zostanie „Strefa Studenta” - projekt umożliwiający młodym projektantom promocję swoich nowatorskich prac szerokiemu gronu odbiorców oraz integrację i nawiązanie relacji ze środowiskiem branży opakowań. Z uwagi na panującą pandemię termin został przesunięty z kwietnia na 24-25 czerwca i miejmy nadzieję, że w tej dacie się się odbędzie. Byłaby to pierwsza branżowa impreza od czasu wprowadzenia ograniczeń.

 

  •  ZoomArt 2020 to kolejna edycja międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy, w którym nadesłane prace konkursowe oceniane są w różnych kategoriach artystycznych i poligraficznych. Niech to ciekawe wydarzenie branżowe będzie inspiracją dla młodych grafików i przyszłych poligrafów do kreatywnego spojrzenia na piękny produkt, jakim jest kalendarz.

 

  •  Za nami kolejna edycja Targów RemaDays w Nadarzynie, największej krajowej imprezy druku i reklamy. 800 wystawców i ponad 20 tys. zwiedzających.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Organizacja Pożytku Publicznego, 90-924 Łódź, ul. Wólczańska 223, Budynek IPiP PŁ – B17, pok.3

 © 2013 Fundacja Rozwoju Kadr Poligraficznych
foto: stock.xhng